افتتاح کارگاه الکترونیک هنرستان فنی و حرفه ای توسط نیان الکترونیک

1402/11/10

اشتراک گذاری

 کارگاه الکترونیک هنرستان فنی و حرفه ای راه نور منطقه تبادکان مشهد، با حضور محمدحسین عبدالهی، مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان، مهندس سعید کمالی، عضو هیات مدیره نیان الکترونیک و برخی از مدیران آموزش و پرورش افتتاح شد.


این هنرستان 600 نفره که امسال رشته برق و الکترونیک را به رشته های تحصیلی خود اضافه کرده است، فاقد کارگاه الکترونیک بابت آموزش های عملی دانش آموزان بود.

نیان الکترونیک
شرکت نیان الکترونیک که تاکنون در کنار حضور موثر در صنعت در آموزش های فنی و حرفه ای و فراهم سازی امکانات آموزشی برای هنرستان ها گام های موثری برداشته است، تجهیز و راه اندازی کارگاه الکترونیک این هنرستان را برعهده گرفت. 

هنرستان راه نور
اهداء میز و تابلوبرق آموزش کارگاهی به همراه تجهیزات مورد نیاز، استاندارسازی فضای کارگاه مانند نصب سیستم earth، کابل کشی و راه اندازی سیستم برق کارگاه، بازبینی سرفصل های آموزشی و تغییرات برخی از بخش ها متناسب با نیاز بازار کار و صنعت تنها بخشی از همکاری های نیان در جهت توسعه آموزش های این هنرستان بود.

هیات مدیره نیان
محمدحسین عبدالهی در این مراسم ضمن تشکر از شرکت نیان الکترونیک بابت افتتاح این کارگاه گفت: تعدد هنرستان در مناطق اطراف مشهد بسیار محدود است. با ساخت هنرستان و تهیه ابزار مورد نیاز آموزش می توانیم در آینده نیروی کار متخصص و زبده به صنعت و جامعه تحویل دهیم. با توجه به مسافت کوتاه منطقه تبادکان با شهرک صنعتی می توانیم از این ظرفیت در جهت همکاری های مستمر با بخش صنعت استفاده کنیم.

کارگاه الکترونیک نیان
مهندس کمالی نیز در این مراسم گفت: شرکت های صنعتی برای پرورش و توسعه نیروی کار متخصص باید پیش قدم شوند. ما سعی کردیم در بازبینی سرفصل های آموزشی، آموزش هدفمند را در اولویت قرار دهیم، به طوریکه دانش آموزان از طریق کسب دانش و مهارت های تخصصی می توانند پس از گذراندن دوره تحصیل به راحتی در شرکت های بزرگ صنعتی مشغول به کار شوند.

هنرستان راه نور
همچنین باید خاطر نشان کرد برخی از کلاس های عملی و کارگاهی دانش آموزان این هنرستان در محل مجتمع فنی نیان برگزار می شود.
تابلو برق کارگاهی