طراحی و توسعه محصول

معرفی مختصر واحد طراحی و توسعه محصول (R&D)

 

 

ایجاد ارزش افزوده از طریق تولید دانش.


استراتژی کلی واحد طراحی و توسعه شرکت نیان الکترونیک بر مبنای ایجاد ارزش افزوده و ثروت از طریق تولید دانش است. این فرایند با بهره‌گیری از دانش روز دنیا (فارغ از روش مرسوم کپی برداری و مهندسی معکوس) و بدون وابستگی به نمونه‌ های خارجی و با توجه به نیازهای حال و آینده مشتریان به ایده ‌پردازی و تبدیل ایده‌ ها به محصولات تجاری و 100 درصد داخلی می ‌پردازد.


طراحی محصولات نوآورانه در این سازمان با همکاری بیش از 40 نفر نیروی متخصص جوان، متعهد و آموزش‌ دیده با محوریت دانش پاور الکترونیک در صنایع مخابرات، برق، نفت و پتروشیمی، انرژی‌ های تجدیدپذیر، خودروهای برقی، سیستم ‌های پزشکی و... انجام می ‌شود که با در دست داشتن دانش بومی این محصولات و تغییر و ساخت آن‌ ها بر مبنای نیاز و نظر مشتریان، دارای مزیت رقابتی با اهمیتی است.
واحد R&D نیان الکترونیک با استفاده از رصد تکنولوژی و فن ‌آوری روز دنیا و مدل ‌های استاندارد مدیریت نوآوری و استفاده از ربع قرن دانش اندوخته شده سازمانی و با برخورداری از تجهیزات پیشرفته از جایگاه خاصی در بین واحدهای R&D کشور برخوردار است.


فعالیت منظم و ساختار یافته جهت طراحی محصولات با سطح کیفی بالا، همتراز استانداردهای جهانی و همچنین با در نظر گرفتن کاهش هزینه‌ های مشتریان بالفعل و بالقوه، نوآوری در محصولات دانش بنیان، R&D توزیع شده در سطح شرکت، دانش بومی در تمامی محصولات و.... باعث شده تا این واحد ضمن کسب تندیس کار گروه R&D نمونه از وزارت کار و امور اجتماعی در سال ‌های 1388، 1390، 1394، 1395، 1399 و 1400 مفتخر به کسب عنوان برترین واحد تحقیق و توسعه کشور از جشنواره پژوهش و نوآوری وزارت صنعت و معدن و تجارت در سال‌ های 1393، 1395 و 1397 گردد.

 

واحد-تحقیقات-نیان-الکترونیک