همکاری نیان الکترونیک در طرح کوآپ دانشگاه فردوسی

1401/10/11

اشتراک گذاری

دانشجویان مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد در راستای اجرای طرح کوآپ در تاریخ 10 دی ماه 1401 از شرکت نیان الکترونیک بازدید کردند.

بازدید نیان الکترونیک
طرح کوآپ که با سابقه فعالیت 40 ساله در اکثر دانشگاه های معتبر دنیا در حال برگزاری است، برای اولین بار در ایران توسط دانشگاه فردوسی ویژه دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر در حال اجرا می باشد.

کوآپ دانشگاه فردوسی
در طرح کوآپ یک همکاری دو جانبه بین دانشگاه ها و شرکت های صنعتی در جهت گذراندن دوره های کارورزی و کارآموزی برای دانشجویان شکل می گیرد. در این طرح دانشجو در طی تحصیل، دو تابستان و دو ترم تحصیلی خود را در صنعت جهت کسب مهارت می گذراند و در این دوره 5 ساله مهندسی می تواند در کنار تحصیل برای خود منبع درآمدی داشته باشد.

نیان الکترونیک
شرکت دانش بنیان نیان الکترونیک یکی از حامیان برگزاری طرح کوآپ است، که با توجه به وجود بسترهایی در این سازمان جهت اجرای ایده های نوآورانه، مکانی مناسب برای مهارت آموزی دانشجویان محسوب می شود.

شرکت دانش بنیان نیان
حضار در این رویداد علاوه بر آشنایی با شرکت نیان الکترونیک و دستاوردها و محصولات تولیدی آن از محیط کارخانه بازدید کردند و در انتها در یک نشست صمیمانه پرسش های خود را در رابطه با حضور و فعالیت در این شرکت مطرح کردند.
معاون تحقق محصول شرکت نیان الکترونیک از بسترهای فراهم شده در این شرکت برای کسب مهارت و شکوفا شدن استعدادها صحبت کرد و گفت: درست است که نیان الکترونیک 30 سال به صورت تخصصی در حوزه پاور الکترونیک فعالیت داشته است، اما باید به این نکته توجه کنیم که کامپیوتر و IT مانند یک عضو جدایی ناپذیر در طراحی محصولات پاورالکترونیک هستند. در نیان الکترونیک مهندسین خبره و توانمندی از حوزه کامپیوتر در زمینه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، رمزنگاری و امنیت، طراحی سیستم های نهفته، برنامه نویسی تحت شبکه و اندروید و طراحی نرم افزارهای جامع کنترل و مانیتورینگ مشغول به فعالیت هستند. همچنین فرصت همکاری برای دانشجویان و علاقه مندان به حوزه های نامبرده در نیان الکترونیک وجود دارد. ما مشتاقانه از طرح ها و ایده های دانشجویان با استعداد حمایت می کنیم. 

محصولات نیان الکترونیک
این طرح با هدف ارتقاء صلاحیت حرفه ای دانشجو، آشنایی بیشتر دانشجو با محیط کاری و آینده شغلی خود،  افزایش توان عملکردی دانشجو، بدست آوردن تجربه کاری در حین تحصیل و ... ایجاد شده است، که البته مزایای مهمی مانند تامین نیروی کار متناسب با نیازهای سازمان، معرفی شرکت و دستاوردهای آن در محیط دانشگاه به دانشجویان و اساتید نیز برای سازمان ها به دنبال دارد.


در واقع می توان گفت این طرح اهداف و مزایای دو جانبه ای برای دانشجویان و صنعتگران و تولیدکنندگان دارد.