رونمایی از پروژه کاربردی طراحی و ساخت اینورتر خورشیدی هیبرید نیان الکترونیک

1401/06/22

اشتراک گذاری

محمدرضا رمضانی، مدیرعامل توزیع برق مشهد از  پروژه های کاربردی خاتمه یافته 1401 مربوط به دفتر تحقیقات شرکت توزیع برق مشهد رونمایی کرد.

اینورتر هیبرید نیان
یکی از این پروژه ها طراحی و ساخت اینورتر خورشیدی Direct بدون نیاز به باتری بود که توسط شرکت دانش بنیان نیان الکترونیک طراحی، تولید و پیاده سازی شده است.
با توجه به مشکلات سال گذشته که برای تامین برق مشترکین بخش خانگی، به دلیل لحاظ محدودیت های تولید برق ایجاد شده بود، و از طرفی مشترکین دارای نیروگاه خورشیدی در زمان قطعی برق امکان تزریق توان به شبکه را نداشتند. با طراحی و تولید این دستگاه علاوه بر رفع مشکلات عنوان شده، محدودیت تامین برق برای مشترکین در زمان اوج مصرف نیز کمتر خواهد شد.

اینورتر دایرکت نیان الکترونیک
 مهندس علیشاهی مدیر دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق مشهد، ضمن تشریح ویژگی های اینورتر خورشیدی Direct گفت: اینورتر تولید شده توسط نیان الکترونیک علاوه بر اینکه از تمام مزایای اینورترهای متصل به شبکه برخوردار است، امکان بهره برداری مستقل از شبکه بدون نیاز به باتری، در زمان قطعی برق را نیز دارا می باشد.

تجهیزات تجدیدپذیر نیان
لازم به ذکر است در این مراسم که در محل امور برق ناحیه طرقبه – شاندیز برگزار شد، از پروژه الکتروموتور مغناطیسی کم مصرف کولرهای آبی شرکت نیان الکترونیک نیز بازدید شد و عملکرد آن با نمونه های تولید شده موجود از نظر میزان انرژی مصرفی و کارکرد، مورد آزمایش و مقایسه قرار گرفت.

درایو کولر نیان الکترونیک
جایگزینی الکترو موتورهای کم مصرف و درایوهای تولیدی شرکت نیان الکترونیک می تواند علاوه بر کاهش مصرف مشترکین، ظرفیت بالایی از شبکه برق کشور را در زمان اوج بار آزاد نماید.